Milczenie jest złotem, a zdrowie srebrem!
Szukasz rozwiązania na dolegliwości skórne? Cierpisz na łuszczycę? Egzemę? Uporczywy trądzik, na który „nic nie działa”? Zaczął się sezon opryszczek i nie możesz sobie z nimi poradzić? Masz wrażenie, że Twoje gardło płonie żywym ogniem a infekcja migdałków ciągnie się bez końca? Otarcia i pęcherze po letnich sandałach nie chcą się zagoić od dwóch miesięcy?
Czy słyszałeś, że srebro jest wykorzystywane w leczeniu człowieka od kilku tysiącleci?
Na przestrzeni wielu ostatnich lat i rewolucji alternatywnych form leczenia srebro odzyskuje swoją niebagatelną popularność. Pierwsze wzmianki o stosowaniu srebra pochodzą z Egiptu, gdzie wykorzystywane było do odkażania ran, a także pokrywano nim naczynia i garnki w celu dezynfekcji wody, którą w nich przechowywano. Na początku XX wieku różne związki srebra były wykorzystywane w celu zapobiegania infekcjom. Sulfadiazyny srebra, które pojawiły się po pierwszej wojnie światowej najczęściej wykorzystywano zaś w leczeniu oparzeń.
W obecnych czasach, srebro wykorzystywane jest jako środek odkażający i dezynfekujący. Związki srebra i srebro koloidalne są wykorzystywane na różne dolegliwości, gdyż sam metal nie jest toksyczny dla człowieka. Mamy do dyspozycji mieszaniny srebra w różnych stężeniach wyrażanych w jednostce PPM (Parts Per Million) – czyli ile cząsteczek srebra przypada na 1milion cząsteczek rozpuszczalnika w jakim są zawieszone. Rozmiar cząsteczek zawieszonych w cieczy jest tak mały, że żaden proces normalnej filtracji nie byłby w stanie ich usunąć.
Ze względu na szerokie działanie przeciwbakteryjne i antyseptycznie ludzie przyjmują je jako suplement diety lub nakładają bezpośrednio na skórę, a ze względu na bardzo niski rozmiar cząsteczek srebra wnika w tkanki doskonale. Swoje działanie antybakteryjne srebro generuje przez niszczenie błon komórkowych bakterii, także przedostając się do wnętrz komórek patogenów są w stanie zakłócić procesy metaboliczne bakterii i trwale uszkadzać ich łańcuchy DNA. Przeprowadzono wiele badań In Vitro, które potwierdzają szerokie spektrum działania srebra. Pojawiają się również opinie, że srebro z powodzeniem radzi sobie z takimi infekcjami jak borelioza, gruźlica czy nawet wirus HIV. Według doniesień z badań In Vitro, srebro jest również zdolne do powstrzymywania rozwoju niektórych gatunków grzybów i pleśni.
Medycyna konwencjonalna wykorzystuje srebro aktualnie tylko w dwóch swoich dziedzinach, niestety… mianowicie w dermatologii: lecząc egzemy, liszaje, łuszczycę, trądzik, ale również jako doskonałe remedium na trudno gojące się rany, owrzodzenia i oparzenia, oraz w okulistyce w przypadkach zapaleń w obszarze oka.
Jeśli ciekawi Was co znaczy srebro „plazmowe” lub „plazmowane” oznacza, że roztwór srebra jest poddawany obróbce plazmą zimną – inaczej niskotemperaturową, w próżni, co powoduje zwielokrotnienie siły oddziaływania cząsteczek srebra na człowieka nawet kilkudziesięciokrotnie. Srebro plazmowane jest więc najskuteczniejszym i najłatwiej dostępnym preparatem srebra dla ludzkiego.
O wykorzystaniu srebra bezpośrednio na skórę, czy na błony śluzowe ust i nosa nie mamy co dyskutować. Inaczej kształtuje się kwestia przyjmowania srebra doustnie: oficjalne opinie medyczne na temat tej drogi przyjmowania są różnorodne – jedni chwalą, inny krytykują.
Jak wszystko, prawda?
Możliwości wykorzystania srebra:
Skóra:
- Trądzik i zaskórniki,
- Zapalenie skóry,
- Trądzik różowaty,
- Wysypki,
- Różne typy opryszczek,
- Czyrak,
- Wypryski,
- Trąd,
- Owrzodzenie,
- Ropienie,
- Brodawki.
Infekcje:
- Przeciwdziała infekcjom wirusowym,
- Przeciwdziała infekcjom bakteryjnym,
- Przeciwdziała pasożytom, grzybom oraz zarodnikom grzybów.
- Kaszel z przeziębieniem,
- Ból gardła, infekcja gardła,
- Zapalenie oskrzeli,
- Zapalenie migdałków,
- Nieżyt nosa,
- Zapalenie opłucnej,
- Zapalenie płuc.
Infekcje moczowo-płciowe:
- Zakażenie pęcherza,
- Rzeżączka,
- Kiła,
- Najądrza,
- Dolegliwości prostaty,
- Upławy.
Układ pokarmowy:
- Biegunka,
- Zapalenie błony śluzowej żołądka,
- Infekcje salmonellą,
- Wrzody,
- Zaburzenia flory jelitowej,
- Tasiemiec,
- Regulacja pracy jelit.
Autor: Adrianna Kruz